پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ برابر با Friday, 19 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 7536
 • تعداد نظرات : 1 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۸ مرداد ۱۳۹۴
 •   

  پیمان باطل ، رابطه حرام

  دیروز ( چهارشنبه 94/5/7 ) کشور ما میزبان وزیر امور خارجه 68 ساله فرانسه بود ، وزیری که سفرش به دلیل سرسختی این کشور در جریان مذاکرات ایران و ایفای نقش پلیس بد ، حتی برای رسانه های غربی نیز تعجب برانگیز بود .

  دیروز ( چهارشنبه ۹۴/۵/۷ ) کشور ما میزبان وزیر امور خارجه ۶۸ ساله فرانسه بود ، وزیری که سفرش به دلیل سرسختی این کشور در جریان مذاکرات ایران و ایفای نقش پلیس بد ، حتی برای رسانه های غربی نیز تعجب برانگیز بود .

  اما سوال اینجاست که چرا با این همه عناد و لجاجت به خرج داده شده ، “لوران فابیوس” به عنوان اولین سیاستمدار اروپایی پس از مذاکرات ، پا به کشورمان گذاشته است و چه اهداف  و مقاصدی در پشت پرده این رایزنی ها وجود دارد ؟

  وقتی بسیاری از تحلیلگران و صاحب نظران بر این عقیده بودند که طرف های مقابل بیش از ما به توافق نیاز دارند و تاکید داشتند که هوشیار باشیم که نیاز خود را به ما گران نفروشند ، عده ای آنان را کاسب تحریم و جنگ طلب نامیدند . درحالیکه اظهارات مسئولان امریکایی و سراسیمگی تجار و سیاسیون اروپایی در سبقت گرفتن از یکدیگر جهت حضور در بازار ایران ، درستی این مطلب را به اثبات رساند .

  واقعیت این است که شیرینی طعم بازار ایران با حدود ۸۰ میلیون مصرف کننده که از آن به عنوان دروازه تجاری منطقه نیز یاد می شود ، چیزی نیست که به سادگی از یاد تجار و شرکت های اروپایی برود ، خصوصا فرانسوی ها که در بعضی از صنایع ما نظیر : نفت ، گاز و خودرو  یکه تازی می کردند . طبیعی است که پس از برقراری مجدد روابط ، به سرعت خود را به بازار ایران رسانده و سهم معهود خود را طلب کنند ، اما آیا ما نیز باید دوباره به همین راحتی به این رفیق نیمه راه اعتماد مجدد کنیم ؟

  هدف نگارنده نیز به هیچ عنوان ، یادآوری جنایات و خیانت های این کشور در حق این مردم مظلوم چه در زمان جنگ تحمیلی و چه در زمان تحریم ها نیست که البته دلیل آن ، مجال کم به دلیل کثرت جنایت های این کشور است . اما حضور سراسیمه طرف های مقابل در کشور ، ذهن ها را به سمت ضرب المثلی قدیمی سوق می دهد که سلام گرگ را بی طمع نمی داند ، آیا می توان باور کرد که تمام اهداف و مقاصد آنان ، خلاصه در منافع مادی و تجاری است ؟

  پس از شروع تحریم های غربی پس از جنگ تحمیلی ، مردم ما به مرور آموختند که چگونه روی پای خود بایستند و دست بر زانوی خود بگذارند و این خصیصه تنها دلیل کم اثر ماندن تحریم های به قول خودشان فلج کننده بود که برخلاف تصور بسیاری ، دلیل کشانده شدنشان به میز مذاکره شد .

  پر واضح است که کشور مستقلی مانند ایران نباید بیاموزد که چگونه گلیمش را از آب بیرون بکشد ، می بایست سریع تر به داد نظم نوین جهانی شان می رسیدند ، به همین خاطر به سرعت و پشت سرهم به ایران می آیند تا دوباره با وعده و وعیدهای توخالی ، کشورمان را تبدیل به بهشت وارداتی خود کنند و به تصور خامشان ، پاتکی به سیاست اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری زده باشند .

  و اینجاست که نقطه شروع آسیب پذیری ما نسبت به تحربم های احتمالی آینده خواهد بود و امید دارند با کنار گذاشته شدن زیر ساخت های اقتصاد مقاومتی ، راه برای ضربه ای کاری به اقتصاد ما ، گشوده شود .

  یاد امام سفرکرده مان بخیر که انگار آینده ما را می دید و چه زیبا تکلیف ما را با ارجاع به آیه ۱۴۱ سوره نساء ” و لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا ” مشخص فرمودند ، جایی که در تحریر الوسیله ، جلد ۱ ، ص ۱۸۵ به روشنی حکم این گونه روابط را بیان فرمودند :

  ” اگر روابط تجاری با کفار ، موجب ترس بر حوزه اسلام شود ترک این روابط بر تمام مسلمانان واجب می شود . در اینجا فرقی میان استیلاء سیاسی یا فرهنگی و معنوی دشمن وجود ندارد . اگر روابط سیاسی که بین دولت های اسلامی و دول بیگانه بسته می شود و برقرار می گردد موجب تسلط کفار بر نفوس و بلاد و اموال مسلمانان شود یا باعث اسارت سیاسی اینها گردد ، برقراری روابط حرام است و پیمان هایی که بسته می شود باطل است و بر همه مسلمین واجب است که زمامداران را راهنمایی کنند و وادارشان نمایند بر ترک روابط سیاسی این چنینی ، هر چند به وسیله مبارزه منفی باشد . “

  حال تصمیم گیری با مسئولان است که حداقل به خاطر ۹۷۶ قربانی پرونده فرآورده های خونی آلوده و خانواده های هزاران شهید و جانباز آسیب دیده از بمباران هواپیماهای سوپراتاندارد و میراژ ، مقداری بر حساسیت خویش نسبت به حفظ عزت این کشور بیافزایند و راه استیلاء و سلطه بر مسلمین را بیش از پیش مسدود نمایند .

  Print Friendly

  انتشار یافته: 1
  1. بسیار ممنون از تحلیل روشن و عمیقتان

   ان شاء لله ماجورباشد اخوی

   [پاسخ]


  نظرات