پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ برابر با Friday, 19 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 7362
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱ تیر ۱۳۹۴
 •   

  فضلی نژاد: قوه قضاییه ظالمین به دانشجویان بورسیه را محاکمه کند

  مقام معظم رهبری در سخنانشان صراحتا اعلام کردند که به دانشجویان مملکت ظلم صورت گرفته است، یعنی دولت تدبیر و امید با این حجم ادعا به دانشجویان و نخبگان کشور ظلم کرده است.

   

  پیام فضلی نژاد سردبیر ماهنامه عصر اندیشه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره غلط بودن شیوه طرح موضوع بورسیه‌ها و ظلمی که در این راستا به بسیاری از دانشجویان شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنانشان صراحتا اعلام کردند که به دانشجویان مملکت ظلم صورت گرفته است، یعنی دولت تدبیر و امید با این حجم ادعا به دانشجویان و نخبگان کشور ظلم کرده است.

  وی با تأکید بر لزوم پیگیری قضایی ظلم به دانشجویان بورسیه، گفت: قوه قضاییه و دادستان کل کشور باید به این مسئله ورود پیدا کنند و وزرای سابق و فعلی علوم به همراه تمامی افرادی که در این ماجرا سهیم بوده اند به دادگاه فراخوانده شوند و از سوی دستگاه قضا محاکمه شوند.

  فضلی نژاد اذعان داشت: هنگامی که رهبر معظم انقلاب سخنی می گویند مسؤولین موظف هستند آن را با قاطعیت پیگیری کنند. نباید اجازه داد که ظالمین به قشر نخبه و دانشجوی کشور به راحتی به زندگی خود ادامه دهند.

  وی در ادامه با تأکید بر لزوم اقدامات پیشگیرانه در این عرصه، افزود: در حال حاضر بخش قابل توجهی از بدنه دولت یازدهم را افراد دولت اصلاحات تشکیل داده اند که این افراد نمی توانند همسو با افراد متدین و انقلابی حرکت کنند. با این وضعیت فعالیت های ارزشی افراد متدین با مشکل مواجه خواهد شد و باید فکر برای آن اندیشید.

  این تحلیلگر سیاسی با اشاره به غرب زده بودن برخی از دولتمردان، تصریح کرد: ما نمی توانیم به این افراد که تفکری غربی دارند امید داشته باشیم، در نتیجه امید ما معطوف به نخبگانی است که اهداف انقلابی و ارزشمند دارند. باید تمهیداتی صورت گیرد که دولتمردان غرب زده توانایی چوب لای چرخ گذاشتن در کار نخبگان انقلابی کشور را نداشته باشند.

   

   

  Print Friendly


  نظرات