پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ برابر با Friday, 19 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 5799
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۴
 •   

  سیدمهدی پیشنمازی/ ما، دشمنان، فرمولهای الهی و فرمولهای ساختگی (۲)

  خیلی ها عقب نشینی های خفت بار و عبرت انگیز دولت اصلاحات را با همین تیم مذاکره کننده دیدند اما باز هم در بعضی لایه ها چشم امیدشان به همکاری دشمن درجه یک ماست.

  مردم فراموشکار، مردم با بصیرت

   

   امروز متأسّفانه انسان مشاهده ميكند در برخى از فاصله‌ها و مقاطع حرفهايى زده ميشود از سوى دشمنان؛ اين براى مردم ما مايه‌ى عبرت است. در همين مذاكرات گوناگونى كه در اين روزها انجام ميگيرد، ملّت ايران اين مذاكرات را زير نظر داشته باشند؛ اظهارنظرهاى بى‌ادبانه‌ى مسئولان آمريكايى را مردم ببينند، زير نظر داشته باشند، دشمن را بشناسند. بعضى‌ها ميخواهند نظر مردم را از دشمنىِ دشمن منصرف كنند؛ نه، ببينيد دشمنى را، ببينيد دورويى را. مسئولين آمريكايى در جلسات خصوصى با مسئولين كشور ما يك‌جور حرف ميزنند، بمجرّد اينكه از آنها جدا ميشوند، در بيرون يك‌جور ديگر حرف ميزنند. مردم ايران اين دورويى دشمن و نيّات سوء و پليد دشمن ما را ببينند؛ ملّت توجّه داشته باشد. ببينند كه بايد يك كشور اقتدار درونی خود را حفظ كند؛ اين توصيه‌ى هميشه‌ى ما به مسئولين است .مقام معظم رهبری  (1)

   

  چرا حافظه برخی از مردم کوتاه است ؟

  چرا با اینکه خیلی ها عقب نشینی های خفت بار و عبرت انگیز دولت اصلاحات را با همین تیم مذاکره کننده دیدند اما باز هم در بعضی لایه ها چشم امیدشان به همکاری دشمن درجه یک ماست؟

  با اینکه زخم دشمنی های دشمن را به وضوح می بینند که بر پیکره این کشور توسط خود آنها تازه نگه داشته می شود.

  از حمایت از صدام حسین در جنگ تحمیلی گرفته تا حمله شکست خورده طبس تا حمایت از منافقین در ترور جوانان این مرز و بوم  و سرنگونی هواپیمای مسافربری و حمایت واضح از اغتشاشات سال ۸۸ جهت سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و وارد آوردن خسارات فراوان به کشور و ساخت گروهی چون داعش برای جنگ نیابتی با ایران و …

   

  طبیعی است که غرب با استفاده از ابزارهای تبلیغی رسانه ای خود با تمام قوا همه تلاش خود را صرف تزریق سیاه نمایی در ذهن مردم کرده و می کند و البته ایادی خود را در داخل کشور نیز به صورت بسیار سازمان یافته تشکیل داده که می توان در قالب رسانه های مختلف نوشتاری و محصولات فرهنگی و … مشاهده نمود.

   

  گلایه غیرمستقیم مقام معظم رهبری از برخی افراد در جامعه به راحتی در سخنان فوق مشهود است. گلایه ای که ناشی از دو دلی در لایه هایی از مردم کشور ما  در مواجهه با مواضع دشمن شماره یک ملت و نظام اسلامی ما نشأت می گیرد. و می بینید که مقام معظم رهبری برای چندمین بار در حال شناساندن دشمن به ماست.

  و این دلیلی ندارد جز ضعف ایمان در برخی افراد و دوری از شاخص هایی چون قرآن و سیره اهل بیت (ع)، که مسیر در نیمه راه گم می شود. اتفاقی که حضرت موسی را بعد از پایین آمدن از کوه طور شوکه کرد! مردمی که به موسی ایمان آورده بودند بعد از ۴۰ روز که موسی(ع) در کوه طور بود و از آنها دور، بعد از بازگشتش آنها را گوساله پرست دید.

   

  و خدا آن روز را نیاورد که در آینده مردم ما را با مردم دوران امیرالمومنین (ع) مقایسه کنند.

  حضرت علی (ع)  در سال ۳۶ هجرى به هنگام حركت اصحاب به سوى بصره فرمودند:

  و همانا حكومت الهى حافظ امور شماست، بنابر اين زمام امور خود را بى آن كه نفاق ورزيد يا كراهتى داشته باشيد به دست امام خود سپاريد. به خدا سوگند اگر در پيروى از حكومت و امام، اخلاص نداشته باشيد، خدا دولت اسلام را از شما خواهد گرفت كه هرگز به شما باز نخواهد گردانيد و در دست ديگران قرار خواهد داد. (۲)

   

  و در زمانی دیگر در شهر مدینه فرمودند :

  اي مردم اگر دست از حمايت يکديگر در ياري حق بر نمي داشتيد و براي تضعيف و زبون ساختن باطل سستي نمي کرديد  هيچگاه آنان که در پايه شما نيستند در نابودي شما طمع نمي ورزيدند و هيچ نيرومندي بر شما قدرت پيدا نمي کرد اما همچون بني اسرائيل در حيرت و سرگرداني قرار گرفتيد . به جانم سوگند که سرگردانيتان پس از من چند برابر خواهد شد  و اين به خاطر آن است که حق را پشت سر انداخته ايد از نزديکترين افراد به پيامبر ( ص ) [ که من هستم بريده و به دورترين فرد [ که معاويه است ] پيوند نموده ايد . آگاه باشيد اگر از پيشوا [ و رهبر ] خود اطاعت و پيروي مي کرديد شما را به همان راهي مي برد که رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم رفته بود  و از رنجهاي بيراهه رفتن در آسايش بوديد و بار سنگين مشکلات را از دوش خود بر مي داشتيد. (۳)

   

   

  و در پایان اینکه خدا را شاکریم که ملت بزرگ ایران با همه سختی ها و فشارها بارها و بارها مهر تائید خود را از مقام معظم رهبری گرفته، سختی ها و رنجهای بسیاری را در طول این سی و پنج سال از گذشت انقلاب به همراه امام راحل و رهبری عزیز تحمل کرده و هر سال در مناسبت های مختلف با رهبری عزیز و آرمانهای امام راحل تجدید میثاق می کند و این آیه تامل برانگیز قرآن را از یاد نخواهد برد که :

            يَوْمَ نَدْعُو كُلَّ أُنَاسٍ بِإِمَامِهِمْ  فَمَنْ أُوتِيَ كِتَابَهُ بِيَمِينِهِ فَأُولَٰئِكَ يَقْرَءُونَ كِتَابَهُمْ وَلَا يُظْلَمُونَ فَتِيلًا             
  ياد کن روزى را که هر گروهى را با پيشوايى که برگزيده و از او پيروى کرده است فرا مى خوانيم . پس کسانى که کارنامه آنان به دست راستشان داده شود ، کارنامه خود را مى خوانند و به آنان به اندازه رشته هسته خرمايى ستم نمى شود و پاداششان به طور کامل به آنان عطا مى گردد .

   

   

   


   

   

  ۱ – بیانات ۱۹/۱۱/۱۳۹۲

  ۲ – خطبه ۱۶۹

  ۳ – خطبه ۱۶۶

  ۴- ﴿الإسراء: ٧١﴾

   

  سید مهدی پیشنمازی

   

  ما ، دشمنان، فرمولهای الهی و فرمولهای ساختگی (۱)

   

  Print Friendly


  نظرات