تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ خرداد ۹۴.::. ساعت : ۶:۵۰ ب.ظ
کدخبر : 5588
Print Friendly

بیانیه مرکز راهبردی جهاد فرهنگی در محکومیت اقدامات ضد فرهنگی اخیر در ساری

231

 

بسم رب شهدا والصدیقین

 

بیانیه مرکز راهبردی جهاد فرهنگی دیار علویان

در محکومیت اقدامات ضد فرهنگی اخیر در شهرستان ساری

 

مسئله فرهنگ مقوله ای است که بارها در سخنان حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای حفظه الله مورد تاکید قرار گرفته است. تا جایی که مطابق فرمایش مقام معظم رهبری مسئله فرهنگ از اقتصاد هم مهم تر بوده و مانند هوایی است که افراد جامعه در آن تنفس می کنند.
 

پس از تغییر رویکرد کلی مدیریت اجرایی کشور، انتظار می رفت شاهد اوج گیری اقدامات فرهنگی در جهت ترویج ارزش های اسلامی و معارف قرآنی در جامعه باشیم. متاسفانه در ۲ سال اخیر شاهد برگزاری بیش از ۳۵ جشن موسیقی محور و کنسرت های متعدد ضدفرهنگی در شهرستان ساری بوده ایم.
 

با وجود گذشت یک دهه از تذکرات مقام معظم رهبری پیرامون تهاجم فرهنگی و عدم گسترش و عادی سازی روابط دختر و پسر و برگزاری جشن های مختلط که به تدریج جامعه را به سمت هیجانات کاذب و ترویج اباحه گری سوق می دهد، کماکان به بهانه اعیاد ملی و اسلامی این اقدامات ادامه دارد. تاسف بارتر آن که شاهد سکوت معناداری از جانب علما و نخبگان فرهنگی در سطح شهرستان هستیم و معلوم نیست این اقدامات، تا کجا باید ادامه یپیدا کند تا واکنش آقایان را برانگیزد.
 

اعتراض امت حزب الله و خانواده های معظم شهدا جز از سر دلسوزی نسبت به عدم رعایت هنجارهای فرهنگی و تغییر ذائقه ها و قباحت زدایی ها نیست. دلسوزی نسبت به عوامل زمینه ساز انحطاط و سواستفاده های در پس آن است.
 

مسئولان و متولیان فرهنگی سطح شهرستان آگاه باشند که جوانان متعهد به آرمان های حضرت امام خمینی(ره) و امت ولایت مدار و غیور شهرستان ساری، به دقت فضای فرهنگی سطح شهرستان را رصد کرده و بنا به تکلیف و مطابق قانون اقدامات لازم را انجام خواهند داد. کمترین مطالبه ی ما از مسئولان و متولیان فرهنگی سطح شهرستان، اصلاح رویه ی فرهنگی حاکم و خارج ساختن عنان فرهنگ از دست افراد غیر متعهد است.
 

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

 

 

 

Print Friendly
مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. مرتضوی می‌گه:

    خدا عاقبت مارو بخیر کنه.
    کی میخوان یه فکری به حال فرهنگ کنن خدا میدونه

    [پاسخ]

ارسال نظر