پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ برابر با Friday, 21 September , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 5588
 • تعداد نظرات : 1 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۴
 •   

  بیانیه مرکز راهبردی جهاد فرهنگی در محکومیت اقدامات ضد فرهنگی اخیر در ساری

  با وجود گذشت یک دهه از تذکرات مقام معظم رهبری پیرامون تهاجم فرهنگی، شاهد سکوت معناداری از جانب علما و نخبگان فرهنگی در سطح شهرستان هستیم و معلوم نیست این اقدامات، تا کجا باید ادامه یپیدا کند تا واکنش آقایان را برانگیزد.

   

  بسم رب شهدا والصدیقین

   

  بیانیه مرکز راهبردی جهاد فرهنگی دیار علویان

  در محکومیت اقدامات ضد فرهنگی اخیر در شهرستان ساری

   

  مسئله فرهنگ مقوله ای است که بارها در سخنان حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای حفظه الله مورد تاکید قرار گرفته است. تا جایی که مطابق فرمایش مقام معظم رهبری مسئله فرهنگ از اقتصاد هم مهم تر بوده و مانند هوایی است که افراد جامعه در آن تنفس می کنند.
   

  پس از تغییر رویکرد کلی مدیریت اجرایی کشور، انتظار می رفت شاهد اوج گیری اقدامات فرهنگی در جهت ترویج ارزش های اسلامی و معارف قرآنی در جامعه باشیم. متاسفانه در ۲ سال اخیر شاهد برگزاری بیش از ۳۵ جشن موسیقی محور و کنسرت های متعدد ضدفرهنگی در شهرستان ساری بوده ایم.
   

  با وجود گذشت یک دهه از تذکرات مقام معظم رهبری پیرامون تهاجم فرهنگی و عدم گسترش و عادی سازی روابط دختر و پسر و برگزاری جشن های مختلط که به تدریج جامعه را به سمت هیجانات کاذب و ترویج اباحه گری سوق می دهد، کماکان به بهانه اعیاد ملی و اسلامی این اقدامات ادامه دارد. تاسف بارتر آن که شاهد سکوت معناداری از جانب علما و نخبگان فرهنگی در سطح شهرستان هستیم و معلوم نیست این اقدامات، تا کجا باید ادامه یپیدا کند تا واکنش آقایان را برانگیزد.
   

  اعتراض امت حزب الله و خانواده های معظم شهدا جز از سر دلسوزی نسبت به عدم رعایت هنجارهای فرهنگی و تغییر ذائقه ها و قباحت زدایی ها نیست. دلسوزی نسبت به عوامل زمینه ساز انحطاط و سواستفاده های در پس آن است.
   

  مسئولان و متولیان فرهنگی سطح شهرستان آگاه باشند که جوانان متعهد به آرمان های حضرت امام خمینی(ره) و امت ولایت مدار و غیور شهرستان ساری، به دقت فضای فرهنگی سطح شهرستان را رصد کرده و بنا به تکلیف و مطابق قانون اقدامات لازم را انجام خواهند داد. کمترین مطالبه ی ما از مسئولان و متولیان فرهنگی سطح شهرستان، اصلاح رویه ی فرهنگی حاکم و خارج ساختن عنان فرهنگ از دست افراد غیر متعهد است.
   

  وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

   

   

   

  Print Friendly

  انتشار یافته: 1
  1. خدا عاقبت مارو بخیر کنه.
   کی میخوان یه فکری به حال فرهنگ کنن خدا میدونه

   [پاسخ]


  نظرات