پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ برابر با Sunday, 21 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 4182
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۵ خرداد ۱۳۹۴
 •   

  محمدرضا ابراهیم نژاد / آقای رئیس جمهور! خرمشهر را خدا آزاد کرد

  طبق تجربیات گران سنگ پس از انقلاب و پشت سر گذاشتن توطئه­ ها، تحریم­ ها و خباثت های دشمنان، می­ بایست به این یقین رسیده باشیم که هیچ راهی جز تکیه بر توان داخلی و استعدادهای بومی جهت شکوفایی اقتصادمان متصور نیست و سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری نیز م ی­تواند برنامه ای روشن برای نیل به این هدف مهم باشد.

   

  سوم خرداد سالروز یکی از شیرین ترین و عبرت آموزترین پیروزی های رزمندگان جان بر کف ما بود، روزی که در آن تکه جدا شده وطن مادریمان پس از گذشت ۵۷۸ روز به آن بازگشت ، اما مرور درس ها و عبرت های آن اسارت و آن آزادی هنوز نیز راهگشاست.

  خرمشهری که نه به واسطه قلت توان ما بلکه به واسطه خیانت افرادی همچون بنی صدر سقوط کرد، چنان توسط دژخیمان بعثی مهر و موم شده بود که هیچ عقل سلیمی احتمال آزادی آن را نمی­ داد.

  اما فرزندان این کشور با تکیه بر قدرت ایمان و دل سپردن به فرامین ولی خویش و اعتقاد به وعده الهی "کم من فئه قلیله غلبت فئه کثیره باذن الله و الله مع الصابرین" کاری کردند کارستان که اعجاب همه تحلیل گران و صاحب نظران نظامی را برانگیخت.

  ریاست محترم جمهور نیز در آستانه سالروز این فتح عظیم در اقدامی شایسته به تجلیل از خانواده های معظم شهدا به ویژه شهدای فتح خرمشهر پرداختند و در سخنانی این روز را مظهر پیروزی، استقامت، ایثار، فداکاری و تبلور پیروزی حق بر باطل دانستند.

  اما متاسفانه گوشه هایی از سخنان ایشان، تطابق چندانی با درس ها و عبرت های بجا مانده از فتح خرمشهر ندارد و گاه در نقطه مقابل آنها خودنمایی می کند.

  مسلما ایشان نیز به این نکته واقفند که شرائط امروز ما نیز بی شباهت به شرائط جنگ و آزادی خرمشهر نیست. در جنگ گذشته نیز همه دنیا با تمام توان در مقابل ملتی آزادی خواه اما مقاوم ایستاد و تمام تلاش خود را برای شکستن کمر انقلابشان بکار بست. امروز نیز جنگ را به شیوه ای دیگر، آن هم تمام عیار به پیش می­ راند و هدفش نیز ذره ای تغییر نکرده اما چه چیزی موجب پیروزی این مردم صبور در جنگ گذشته و در حال جریان شده است: جز اتکال به خداوند و ایمان به قدرت و امداد او در حق مومنین و مجاهدین و بی توجهی به همه قدرت ها و کدخداها؟

  آری، پیروزی واقعی از آن کسانی است که در جهان فقط یک کدخدا می شناسند و آن هم ذات اقدس الهی است و جز به درگاه او به هیچ آستانی سر تعظیم فرود نمی آورند.

  جناب آقای دکتر روحانی در فراز دیگری از سخنانشان به خرمشهرهای دیگری نظیر عرصه نفت و گاز، نظام بانکی و به طور کلی عرصه اقتصاد اشاره کردند که در این موارد نیز تذکرات زیر ضروری به نظر می­ رسد:

  - اولا: مقام معظم رهبری همواره پس از جنگ بر خودکفائی اقتصاد، بدون نفت تاکید می­کردند و این مسئله را در دیدارهای مسئولین وقت نیز تذکر می ­دادند که به فرموده ایشان، بیاناتشان حتی مورد تمسخر تکنوکرات ها نیز قرار می­ گرفت، میراثی که هم در آینده ای نه چندان دور به اتمام خواهد رسید و هم در حال جایگزینی با سوخت های نو و پاک تر می­ باشد. اما آیا قابل باور است که مسئولین دولتی ما هنوز به فکر حل مشکلات کشور از راه فروش نفت و گاز آن هم به صورت خام باشند؟

  - ثانیا: طبق تجربیات گران سنگ پس از انقلاب و پشت سر گذاشتن توطئه­ ها، تحریم­ ها و خباثت های دشمنان، می­ بایست به این یقین رسیده باشیم که هیچ راهی جز تکیه بر توان داخلی و استعدادهای بومی جهت شکوفایی اقتصادمان متصور نیست و سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری نیز م ی­تواند برنامه ای روشن برای نیل به این هدف مهم باشد. اما آیا چشم دوختن به دست همین تحریم کنندگان و خبیثان جهت گشایش در وضعیت اقتصادیمان منطقی است؟

  - ثالثا: فراموش نکنیم که آزادسازی خرمشهر نه از راه تعظیم و تسلیم در برابر دشمن و مذاکره با کدخداهای خودخوانده بلکه از راه ایمان به قدرت قادر مطلق و مقاومت، ایثار، صبر و از جان گذشتگی مردان و زنان این سرزمین حاصل شده بود و امروز نیز راهی جز این، جهت آزادسازی خرمشهرهای پیش رو وجود ندارد.

  اما در پایان، یاد آن عزیز سفر کرده که مدام پشتوانه الهی این انقلاب را به ما یادآور می­ شد و می­ هراسید از غلبه نخوت و غرور فتح بر مردم این سرزمین و چه زیبا در یک جمله، چراغ راه حال و آینده ما شد و این جمله را خطاب به خودم و همه مردم مقاوم ایران علی الخصوص جناب آقای دکتر روحانی عرض می­ کنم، کسی که زحماتش قبل و بعد از پیروزی انقلاب و در حین جنگ تحمیلی بر کسی پوشیده نیست: "آقای رئیس جمهور! خرمشهر را خدا آزاد کرد."

   

  Print Friendly


  نظرات