پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ برابر با Sunday, 21 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 2890
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
 •   

  میثم معافی / دولت تدبیر ،کاپیتولاسیون فرهنگیِ را جدی بگیرد

  دولت تدبیرامید باید جلوی پدیده "کاپیتولاسیون فرهنگی اندرویدی"را بگیرد تا بیش از این، فرآیند سکولاریزاسیون در میدان فضای مجازی، میدانداری نکند

  اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است»! این جمله‌ از مقام معظم رهبری است و عمق استراتژیک ما در برخورد با فضای مجازی را مشخص می‌کند ،معظم‌له در بخشی از بیانات خود فرموده‌اند: اگر می‌توانستم خودم مسئولیت شورای‌عالی فضای‌ مجازی را به عهده می‌گرفتم و در جای دیگر می‌فرمایند «اگررهبرنبودم، رئیس فضای‌ مجازی می‌شدم.

  اوباما در اسفند سال ۸۹ در کنگره ،از او سؤال شده بود که بودجه کلان جنگ نرم علیه ایران را کجا خرج کرده‌اید. اوباما در بند اول گزارش خود به کنگره می‌گوید با بودجه جنگ نرم علیه مردم ایران، اندروید را وارد ایران کرده‌ام.

  -بر اساس زیرساخت‌های موجود و توسعه بدون برنامه آن الآن رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند دولت الکترونیک ما را قطع کند. چراکه «کیل سوئیچ اینترنت» زیردست اوباماست؛ یعنی اختیار دولت الکترونیک ما در دست رئیس‌جمهور دولتی است که با ایران اسلامی سر تخاصم و دشمنی دارد و سیستم ارتباطاتی ما تبدیل به  دلال پهنای باند اینترنت و نمایندگی آژانس امنیت ملی آمریکاNSA در ایران شده است و بجای سیاست‌های کلی نظام، در جمهوری اسلامی ایران، سیاست‌ها رسمی آمریکا اعمال می‌شود،این درحالیست که،، فیلتر ۷۰ درصدی پایگاه های اینترنتی در انگلستان را نمونه ای از تلاش دولت های غربی  برای کاهش خطرات فضای مجازی است، بر اساس مطالعات یک موسسه آمریکایی که از معتبرترین مؤسسات امنیت خانواده در جهان به شمار می رود، ۸۹٪ محتوای چت و پیامک ها، غیراخلاقی است و در آمریکا که خود را شاخص آزادی می‌داند، اگر خانواده‌ای اجازه بدهد فرزند کمتر از سیزده‌ساله‌اش وارد شبکه‌های‌اجتماعی بشوند، دستگاه قضایی کشور می‌تواند به خاطر عدم صلاحیت والدین، آن بچه را از خانواده بگیرد.درحالی‌که نوجوانان و جوانان ایرانی بدون مراقبت دولت و خانواده‌ها غرق در شبکه‌های‌اجتماعی(ضداجتماعی) هستند؛ استفاده از شبکه‌های به‌اصطلاح اجتماعی در آمریکا برای افراد زیر ۱۳ سال ممنوع است و یا حتی برخی خانواده ها برای امنیت درفضای مجازی ،فیلتر شخصی هم خریداری میکنند.

  – حتی، دختر آقای اوباما که۱۵سال دارد هم عضو هیچ شبکه اجتماعی نیست واین مطلب را رئیس جمهور ایالات متحده دریک برنامه زنده تلویزیونی گفت :"که درست است که دخترم بالای ۱۳سال است اما اساسا شبکه های اجتماعی مال مانیست  وبرای ماساخته نشده است."

  در جهان، رژیم صهیونیستی با بیش از ۹۷%، انگلستان با ۷۰%، فرانسه ۶۶%، آمریکا ۳۶% در صدر فیلترینگ جهان قرار دارند و اساساً برای اولین بار نرم‌افزارهای فیلترینگ توسط آمریکا تولید شد و اولین قانون فیلترینگ سخت‌گیرانه در آمریکا تصویب شد؛ درحالی‌که عده معدودی در دولت به خاطر منافع نامشروع باندی، با قطع دسترسی این شبکه‌ها به مردم و کودکان بی‌دفاع ایرانی مخالفت می‌کنند و حتی عده معدودتری به دنبال رفع فیلتر برخی شبکه‌های مخرب ضداجتماعی در ایران هستند!!!!نخست‌وزیرسابق  انگلستان چند وقت پیش اعلام کرد، بررسی‌ها نشان می‌دهند شبکه‌های‌اجتماعی و اینترنت، همان اندازه که برای افراد زیر ۱۸ سال زیان‌بار هستند برای افراد بالای ۱۸ سال نیز مخرب‌اند. درنتیجه ما از همین امروز «اینترنت خانواده‌پسند» را اعمال می‌کنیم و جالب است که بعد از همان سخنرانی ۷۰% سایت‌های مهم جهان را در انگلستان فیلتر شد.

  ۶۸%طلاق‌ها، به خاطر خیانت یکی از زوجین از طریق شبکه‌های‌اجتماعی است،۸۹% محتوای چت و نرم‌افزارهای ضداجتماعی موبایل، غیراخلاقی است و این آمار از طرف نهادهای جمهوری اسلامی نیست؛ بلکه یک مؤسسه آمریکایی به نام مؤسسه «فمیلی‌سیف» به این حقیقت اعتراف کرده است که یکی از معتبرترین مؤسسات امنیت خانواده در جهان است،آمار مؤسسه «کاوننت آیز» بیان می‌کند: ۶۸% طلاق‌های ثبت‌شده در ۱۵۰ کشور دنیا به خاطر ارتباط یکی از طرفین با جنس مخالف از طریق شبکه‌های‌اجتماعی بوده است. عدم وجود زیرساخت‌های بومی و عدم تولید محتوا باعث شده است که کاربران مجبورند  به سمت استفاده از نرم‌افزارهای خارجی سوق داده شوند و کاربران با ورود به محتواهای غیراخلاقی این ابزارها وارد باتلاقی خواهند شد که بیرون آمدن از آن سخت است.

   

  طبق دستورات قضایی(قانونی) باید «لاین»، «تانگو» و «اینستاگرام» و «واتس‌اپ» مسدود می‌شدند، اما متأسفانه هنوز فعالیتی در این مورد صورت نگرفته است وبه "قانون"عمل نمی شود، اما شعارش داده می شود، واین درحالی است ‌که با عضویت هر کاربر در این شبکه‌ها، ۱۴۵ دلار به ارزش آن‌ها افزوده می‌شود. در پی افشاگری‌های ادوارد اسنودن دربارهٔ جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا نیز مشخص شد، دستگاه اطلاعاتی این کشور در یک ماه ۱۴ میلیارد بسته اطلاعاتی شامل تمام مکالمات، پسوردها و اطلاعات کاربران و… از ایرانیان جاسوسی کرده است.

  تبلیغات، فروش اطلاعات و تولید ترافیک را سه روش درآمدزایی مدیران شبکه های اجتماعی خارجی عنوان کرد و افزود: هر فردی که در شبکه هایی همچون وایبر و واتس آپ عضو می شود، ۱۴۵ دلار برای اسراییل درآمدزایی می کند که چه بسا این درآمدها هزینه خرید گلوله های مرغوب میشود.

  – بهائیان  در نشست ۱۹ روز یکبارشان که به "ضیافت"معروف است  ،درهرجلسه مبالغی  به میزان تقریبی ۲۰هزارتومان برای اسرائیل وبیت العدل  جمع آوری می کنند واین درحالیست که هر کلیک در وایبر(شبکه اسرائیلی)پنج تا ۲۰سنت  برای این شبکه سوداوری دارد واین درآمد جزءپنج درآمد برتر اسرائیل به گفته وزیراقتصاد اسرائیل (نفتالی بنت)است که گفت:"وایبر جزپنج برند اصلی تجارت اسرائیل است که این کشور را از بایکوت نجات داده است ،وایبر اکنون درایران ۱۱میلیون کاربر دارد که بزرگترین گروه وایبری در خاورمیانه می باشد.
  شگفتا که چرا دولت و وزارت محترم ارتباطات  وبویژه کمسیون تنظیم مقررات ،برخلاف ماده یک سیاست کلی برنامه پنجم توسعه اساسا چیزی بنام "پیوست فرهنگی"ندارد و این درحالیست که در شورای انقلاب فرهنگی که ریاست آن هم اتفاقا برعهده رئیس محترم جمهور است،  کمسیونی بنام "کمسیون پیوست فرهنگی"وجوددارد که متاسفانه اثر فانتیزی ودکوری پیداکرده است ،چراکه سه نفر در وزارت ارتباطات ودر کمسیون مذکور قدرتشان بیشتر از کل اعضای شورای فرهنگی و۲۵نفرعضو شورای فضای مجازی است.

  -در ابتدای دولت اصلاحات مشاور رئیس جمهور وقت ،آقای حجاریان در جلسه ای که در وزارت کشورجمهوری اسلامی تشکیل شده بود گفت: منظور ما از "دموکراسی"،"لیبرالیسم"است ولیبرالیسم هم یعنی سکولاریسم(جدایی نهاد دین از اجتماع)"- بنابراین  دولت تدبیرامید باید جلوی پدیده "کاپیتولاسیون فرهنگی  اندرویدی"را بگیرد تا بیش از این، فرآیند سکولاریزاسیون در میدان فضای مجازی، میدانداری نکند و افسار این بخش مهم  فرهنگ ایران اسلامی را  از دست NSA آژانس امنیت آمریکا واسرائیل بگیرد.

  Print Friendly


  نظرات