پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ برابر با Friday, 16 November , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 16106
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
 •   

  نباید حس اعتماد مردم با نظام از بین برود

  به گزارش پایگاه خبری ۱۸دی محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره نوع برخورد دولت و مجلس در ارتباط با فیش‌های نجومی اظهار کرد: دولت در این ارتباط عذرخواهی کرد ولی بنده از همکاران خودم در همین موضوع گلایه دارم، نمایندگان مجلس نباید به چند تا سئوال و مصاحبه اکتفا کنند.   […]

  به گزارش پایگاه خبری ۱۸دی محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره نوع برخورد دولت و مجلس در ارتباط با فیش‌های نجومی اظهار کرد: دولت در این ارتباط عذرخواهی کرد ولی بنده از همکاران خودم در همین موضوع گلایه دارم، نمایندگان مجلس نباید به چند تا سئوال و مصاحبه اکتفا کنند.

   

  وی تصریح کرد: وزیر اقتصاد در مجلس در برابر مردم و خادمین ملت درباره فیش‌های حقوقی باید پاسخگو باشد، حدود یک سال قبل از وزیر اقتصاد و دارایی سوالی پرسیدم و در ارتباط با نرخ سود بانکی، بدهی‌ها افراد خاص و اینکه تعدادی از افراد خاص به بانک‌ها بدهکار هستند و نسبت به پرداخت بدهی آن اقدام نمی‌کنند، از وزیر اقتصاد و دارایی درخواست شد که لیست افراد بدهکار بانکی را منتشر کند، وزیر اقتصاد و دارایی برای افراد متخلف کاوری درست کرد و هنوز حاضر به پاسخگویی نشد.

   

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: تا وقتی اینگونه دیدگاه در کشور وجود دارد، موضوع فیش‌های نجومی حقوقی به وجود می‌آید.

  دامادی اضافه کرد: در قضیه فیش‌های حقوقی برخی‌ها فرار به جلو داشتند و بحث گم شدن دکل را مطرح کردند، کسی که دکل را خورد و برد هم خطا کرد به ملت خیانت کرد و باید مجازات شود.

   

  وی یادآور شد: وقتی پای مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف نظیر افزایش حقوق بازنشستگان، ایجاد اشتغال و تامین اعتبار عمرانی به میان می‌آید مسؤولان از کمبود اعتبار سخن به میان می‌آورند، البته نمی‌شود اعلام کرد که همه این پول‌ها در کشور در غالب فیش‌های حقوقی از بیت‌المال به ناحق برداشته شد ولی روح مردم در ارتباط با جریان فیش‌های حقوقی خدشه‌دار می‎شود.

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نباید حس اعتماد مردم با نظام از بین برود، به نظر می‎رسد که باید برخورد قاطع با جریان فیش حقوقی در کشور انجام شود، با مقوله فساد در دستگاه اداری باید به صورت جدی برخورد شود.

   

  وی تاکید کرد: فساد در دستگاه‌های دولتی به صورت سیستماتیک اتفاق می‌افتد، این جریان اشتباه است و باید با آن به شدت برخورد کرد، با مفسد اقتصادی برخورد مناسب انجام شود.

  دامادی اضافه کرد: دستگاه‌های نظارتی و سازمان‌های بازرسی موظف به برخورد مناسب با جریان فساد اداری به ویژه فیش‌های نجومی در کشور هستند و این موضوع مطالبه جدی مردم است، اگر مشکلاتی در سازمان بازرسی، دستگاه‌های نظارتی و مجلس وجود دارد باید رفع شود.

   

  وی ادامه داد: در کشوری که ولی فقیه دارد و ایشان ساده زیستی را به عینه در زندگی خویش اجرا می‌کند نباید شاهد فسادهای اداری و مالی باشیم، بنده احساس می‎کنم در ارتباط با جریان فیش‌های حقوقی کمی کم کاری انجام می‎شود.

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات رهبر معظم انقلاب در مبارزه با قاچاق کالا، افزود: معظم له تکلیف همه مسؤولان در ارتباط با فساد و قاچاق کالا را به خوبی روشن کردند.

   

  وی یادآور شد: برای مبارزه مناسب با فیش‌های حقوقی و قاچاق کالا باید برخورد مناسب انجام شود، برخورد مناسب دولت با این جریان آزمون بزرگی برای دولت به حساب می‌آید.

   

  Print Friendly


  نظرات