پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ برابر با Sunday, 21 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 16054
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
 •   

  کوتاه از رویکردهای مرکز استان

  از سوي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات:   ساري پايلوت شهر هوشمند كشور شد صبح امروز احمد حسين زادگان فرماندار ساري ، مهدي عبوري شهردار ساري  و هیئت همراه با دكتر براري معاون حقوقي، امور دولت و مجلس وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات كشور ديدار كردند . در اين ديدار كه با حضور احمد حسين زادگان […]

  از سوي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات:  

  ساري پايلوت شهر هوشمند كشور شد

  صبح امروز احمد حسين زادگان فرماندار ساري ، مهدي عبوري شهردار ساري  و هیئت همراه با دكتر براري معاون حقوقي، امور دولت و مجلس وزير ارتباطات وفناوري اطلاعات كشور ديدار كردند

  . در اين ديدار كه با حضور احمد حسين زادگان فرماندار ساري،مهدی عبوری شهردار ساری، دكتر مسعود پيري عضو شوراي شهر ساري،  مهندس يدالله طهماسبي مدير كل ارتباطات و فناوري اطلاعات مازندران ، ياسر قرباني مدير عامل سازمان فاوا شهرداري ساري وبه ميزباني وزارت ارتباطات و اطلاعات كشوربرگزار شد محورها و شاخصه هايي كه شهرداري ها و فرمانداري ها مي توانند در رابطه با حركت به سمت شهر هوشمند ارائه دهند، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

  در پايان مرتضي براري معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ضمن ابراز خرسندي از اقدامات انجام شده در راستاي دولت الكترونيك و شهر هوشمند در مركز استان مازندران اظهار داشت: طي بررسي هاي بعمل آمده و در نظر گرفتن آيتم هاي موجود در اين حوزه، وزارت ارتباطات وفناوري  اطلاعات شهر ساري را به عنوان پايلوت شهر هوشمند كشورانتخاب كرد

   

   

   

  همایش بزرگداشت روز خبرنگار و آیین اختتامیه جشنواره مطبوعات مازندران با حضور مسئولان و خبرنگاران از سراسر استان در سالن اریکه آریایی آمل برگزار شد.

  همزمان با سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار همایش تجلیل  اصحاب رسانه مازندران و اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری و تحلیلی استان به میزبانی شهرستان آمل با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران، مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، و مدیران کل استانی در مجتمع فرهنگی اریکه آریایی این شهرستان برگزار شد.

   

   

  ارزش ۶ میلیارد ریالی پرونده های قاچاق کالا در ساری:

  از ۲۷۱ پرونده مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان، ۳۶ پرونده به ارزش ریالی ۶ میلیارد مربوط به مرکز مازندران است.

  سومین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مرکز استان با حضور دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران برگزار شد. علی پیرفلک  با اشاره به حوزه اقتصاد و وارد شدن آسیب جدی به بنگاههای اقتصادی داخل کشور ادامه داد: سهولت دسترسی به کالای قاچاق موجب می شود تا افراد یک جامعه میل و اشتیاق فراوان به خرید کالای قاچاق داشته باشند و با توجه به اینکه یک واحد اقتصادی با صرف هزینه فراوان و کمک های دولت  به مرحله تولید می رسد سهولت دسترسی به کالای قاچاق موجب می شود تا تولید کننده توان رقابت با وارد کنندگان کالای قاچاق را نداشته باشد و به تدریج به دلیل  فروش نرفتن محصولات، مجبور به تعدیل نیرو و تعطیلی آن واحد تولیدی می شود.

   

   

   

  تعیین تکلیف ۳۸ واحد تولیدی در شهرستان ساری :

  در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تسهیل مازندران، ۳۸ واحد صنعتی شهرستان ساری تعیین تکلیف شد.

  کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در مرکز مازندران با حضور استاندار مازندران، معاون اقتصادی استاندار مازندران، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران، رئیس اتاق بازرگانی مازندران، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، مدیران بانک ها و سایر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد. مشکلات ۳۸ واحد صنعتی مرکز استان در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. ین مسئول با بیان اینکه به بانک ها و واحدهای تولیدی ۱۰ روز زمان می دهیم تا پرونده ها تشکیل شود، تصریح کرد: بیشترین واحدها در این طرح مربوط به شهرستان ساری است و امروز ۳۸ واحد مرکز استان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

  فلاح با اشاره به اینکه بانک ها حق ندارند واحد فعال را تملیک کنند، ادامه داد: پیش از این اعلام کردیم بانک ها باید تملیک واحدها را متوقف کنند و شیوه بازگرداندن واحد تولیدی به مالک را اجرایی کنند.

   

   

   

  مهدی عبوري با اشاره به الحاق چند روستا به محدوده شهري عنوان كرد:

  بررسي نيازمندي ها ، امكانات و وضعيت موجود اين روستاها كه ديگر به شهر ساري ملحق گرديده از ضروريات مي باشد و در اسرع وقت نسبت به رفع كاستي هاي آنان اقدامات لازم صورت گيرد.

  شهردار مركز استان بيان كرد: پس از ۴۰ سال با برنامه ريزي ها و بررسيهاي كارشناسانه  وضعيت نهرگذرخان را با احداث كانال ها و اقدامات اساسي به طول چند كيلومتر بهبود بخشيده كه اين امررضايت ساكنين آن محدوده را در پي داشته است زيرا در آن منطقه تاكنون شاهد خدمات اينچنيني نبوده ايم.

  وي با تاكيد بر حفظ درختان در اجراي پروژه هاي عمراني خاطرنشان كرد: نظارت هرچه بيشتر در كارها و پروژه ها باعث پيشبرد اموربصورت دقيقتر و با سرعت بيشتر خواهد بود

   

   

   

  یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت:

  مازندران مشکل مدیریتی دارد لزومی ندارد مدیر دستگاه تخصصی فرد سیاسی باشد.

  لزومی ندارد مدیر استانی از ستاد نماینده مجلس شورای اسلامی باشد و دلیلی هم ندارد پشت سر مدیر استانی نماینده مجلس شورای اسلامی باشد، بنده نوع مدیریتی را می‌پسندم که در حوزه کاری و تخصصی مسؤول ارشد استان و حتی نمایندگان را به چالش بکشد و در یک مقطعی از این نوع مدیریت در استان حمایت کردم.

  وی اضافه کرد: دخالت در عزل و نصب‌ها توسط نمایندگان مجلس اقدام مناسبی نیست ولی نماینده می‎تواند شاخص‌ها مدیر خوب را مطرح کند، افرادی برای استان انتخاب شوند که نخبه باشند.

  نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مدیران مازندران باید بومی باشند، افزود: اگر مدیر غیربومی که می‎تواند در استان و در حوزه مدیریتی خویش تحول ایجاد کند باید مورد حمایت قرار گیرد در برخی از دستگاه‌ها مانند بانک‌ها مدیر غیربومی در استان باشد موفق‎تر عمل می‏‌کنند در کل مازندران نیروی انسانی قوی دارد که باید از ظرفیت این مدیران به خوبی استفاده کرد.

  Print Friendly


  نظرات