پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ برابر با Friday, 19 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 15810
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۳ اسفند ۱۳۹۴
 •   

  حضرت فاطمه(س) آگاه به زمان بودند/ پیشقدم در دفاع از ولایت

  به گزارش ۱۸دي، امروز ۱۳ جمادی‌الاول و به روایتی سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) است. حضرت صدیقه طاهره(س) نزد مسلمانان برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار هستند. آیات متعددی در بیان شأن و مقام حضرتش نازل شده است که از آن جمله می‌توان به آیات تطهیر و مباهله، آیات آغازین سوره […]

  به گزارش ۱۸دي، امروز ۱۳ جمادی‌الاول و به روایتی سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) است. حضرت صدیقه طاهره(س) نزد مسلمانان برترین و والامقام‌ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار هستند.

  آیات متعددی در بیان شأن و مقام حضرتش نازل شده است که از آن جمله می‌توان به آیات تطهیر و مباهله، آیات آغازین سوره دهر، سوره کوثر، آیه اعطای حق ذی القربی و غیره اشاره کرد که خود تأکیدی بر مقام عمیق آن حضرت نزد خداوند است.

  حضرت فاطمه(س) در سال پنجم پس از بعثت و در روز ۲۰ جمادی‌الثانی در مکه به دنیا آمدند.

  بیشتر مفسران شیعی و عده‌ای از مفسران بزرگ اهل تسنن نظیر فخر رازی، آیه آغازین سوره کوثر را به فاطمه(س) تطبیق نموده‌اند و او را خیر کثیر و باعث بقا و گسترش نسل و ذریه پیامبر اکرم(ص) ذکر دانسته اند.

  سراسر زندگانی صدیقه طاهره(س) مملو از مکارم اخلاق و رفتارهای نمونه و انسانی است و ایشان در تمام ابعاد زندگی و نقش‌های مختلفی که داشتند الگو و سرآمد هستند.

  حضرت فاطمه زهرا(س) الگویی برای تمام عالمیان

  استاد حوزه علمیه خواهران در مورد ابعاد مختلف شخصیت حضرت فاطمه(س) در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: در سوره آل عمران ذکر شده که حضرت زهرا(س) برای تمام عالمیان برگزیده و الگو هستند.

  معصومه ظهیری افزود: حضرت فاطمه(س) دارای مقام عصمت هستند و با حفظ ویژگی زنانه‌شان در راه نشر اسلام و حمایت از مظلومان قدم برداشتند.

  وی عنوان داشت: آگاه به زمان بودن یکی از ویژگی‌های حضرت فاطمه(س) است. ایشان با صبوری، دختری هم‌سنگر و همراه پدرشان و همسری نمونه برای حضرت علی(ع) بودند و به شایستگی فرزندان خود را تربیت کردند.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم عنوان کرد: حضرت فاطمه(س) آگاه به زمان و در دفاع از ولایت پیشقدم بودند و با شناخت زمان خود، در راه حفظ ارزش‌های الهی می‌کوشیدند و در عین حال به نقش مادری، همسرداری و فرزند پروری را به بهترین وجه عمل می‌کردند.

  حضرت زهرا(س) به خانه‌دار بودن افتخار می‌کردند

  یکی از اساتید جامعه الزهرا(س) نیز در گفت‌وگو با مهر، خانه‌داری را یکی از ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا(س) عنوان کرده و اظهار داشت: متأسفانه جایگاه و اهمیت خانه‌داری در جامعه کنونی ما مورد غفلت زنان قرار گرفته در حالی که حضرت زهرا(س) با تمام شخصیت وجودی‌شان و دارا بودن مقام عصمت و علم لدنی به خانه‌دار بودن افتخار می‌کردند.

  سیده فاطمه دریاباری ادامه داد: متأسفانه امروزه زنان با ارتقای تحصیلاتشان کار کردن در خانه را نمی‌پسندند و خواهان فعالیت در بیرون از خانه بوده و جایگاهی برای خانه‌داری و طبخ غذا قائل نیستند در حالی که حضرت فاطمه زهرا(س)، الگوی عالمیان، حتی در واپسین روز از عمرشان با وجود سختی‌های فراوان، خانه‌داری و نظافت و استحمام فرزندانشان و طبخ غذا را خودشان انجام دادند.

  شخصیت حضرت فاطمه(س) در جامعه تبیین شود

  عضو هیئت علمی موسسه آموزش عالی امام رضا(ع) عنوان کرد: شایسته است شخصیت اصلی حضرت فاطمه(س)، نساء العالمین را در جامعه تبیین کنیم تا بتوانیم رهرو ایشان باشیم.

  استاد حوزه علمیه خواهران، در ادامه با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) رسیدگی به امر خانه و فرزندان را در اولویت قرار داده بودند، تصریح کرد: اگر دختران جامعه ما بدانند خانه‌داری تا چه اندازه ارزشمند است آن را به هیچ قیمتی با چیز دیگری عوض نمی‌کنند.

   

  Print Friendly


  نظرات