پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ برابر با Friday, 21 September , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 13638
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸ آذر ۱۳۹۴
 •   

  بازپس‌گیری بخش بزرگی از رمادی

    [-] اندازه متن [+] به گزارش ۱۸دي، بغداد ۱۷ آذر ماه گفت نیروهای امنیتی و نظامی آن کشور بخش بزرگی از رمادی را که به تصرف داعش درآمده بود، بازپس گرفته‌اند. پیشروی نیروهای عراقی در این شهر علیه تروریست ها، می‌تواند گام مهمی در نبردها علیه داعش باشد. در اردیبهشت‌ماه گذشته مرکز فرماندهی شهر […]

   

  به گزارش ۱۸دي، بغداد ۱۷ آذر ماه گفت نیروهای امنیتی و نظامی آن کشور بخش بزرگی از رمادی را که به تصرف داعش درآمده بود، بازپس گرفته‌اند.

  پیشروی نیروهای عراقی در این شهر علیه تروریست ها، می‌تواند گام مهمی در نبردها علیه داعش باشد.

  در اردیبهشت‌ماه گذشته مرکز فرماندهی شهر به تصرف نیروهای داعش درآمد. رمادی مرکز استان الانبار عراق است که بزرگ‌ترین استان و از مهم‌ترین مناطق راهبردی آن کشور به شمار می‌رود.

  به گزارش رادیو فردا، یک روز پیش از انتشار خبر پیشروی‌های اخیر، سازمان عفو بین‌الملل گفته بود در جریان تصرف رمادی و برخی دیگر شهرهای عراق به دست داعش انبوهی سلاح و مهمات نصیب این گروه شده است.

  از اردیبهشت‌ماه تاکنون نبردها برای بازپس‌گیری این شهر مهم عراق ادامه داشته و تاکنون نیز نیروهای نظامی عراق موفق به کنترل کامل آن نشده‌اند.

  سخنگوی سازمان ضدتروریستی عراق گفته است اعضای داعش هیچ راهی ندارند "جز اینکه تسلیم شوند یا به نبردها ادامه دهند و کاملا نابود شوند."

  بازپس‌گیری کنترل رمادی به طور کامل می‌تواند ضربه‌ مهمی به داعش باشد.

   

   

   

  Print Friendly


  نظرات