پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ برابر با Sunday, 21 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 12471
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۵ آبان ۱۳۹۴
 •   

  آسیاب به نوبت…

  ۱- دولت فرانسه بیشترین کمک را به عراق فرستاد تا صدام حسین با آنها بتواند ایران اسلامی را مورد تهاجم بیشتری قرار دهد به طوری که در امارهای رسمی امده است فروش تسلیحات نظامى فرانسه به عراق به ۵/۶ میلیارد دلار رسید و ۴/۷ میلیارد دلار نیز در قالب قراردادهاى بازرگانى و غیرنظامى میان دو […]

  ۱- دولت فرانسه بیشترین کمک را به عراق فرستاد تا صدام حسین با آنها بتواند ایران اسلامی را مورد تهاجم بیشتری قرار دهد به طوری که در امارهای رسمی امده است فروش تسلیحات نظامى فرانسه به عراق به ۵/۶ میلیارد دلار رسید و ۴/۷ میلیارد دلار نیز در قالب قراردادهاى بازرگانى و غیرنظامى میان دو كشور منعقد شد كه دست كم هفت میلیارد دلار از مجموع این معاملات به صورت وام و اعتبارات بود. فرانسه نخستین جنگنده بمب افكن میراژ خود را بلافاصله پس از آزادى گروگان هاى امریكایى از ایران (در بهمن ۱۳۵۹ – ۱۹۸۰ ) به عراق فرستاد. كمى بعد، چهار فروند میراژ فرانسوى با هدایت خلبانان نیروى هوایى فرانسه وارد قبرس شدند و از آنجا توسط خلبانان عراقى به عراق منتقل شدند. پس از آن هم به تدریج میراژهاى فرانسوى در پى سفارش عراق به این كشور تحویل داده شدند. همچنین۱۳ دستگاه موشك انداز متحرك، علاوه بر سكوهاى ثابت به عراق تحویل داده شدند

  ۲- سایه شوم جنگ این بار در افغانستان خود نمایی می کرد.مردان و زنان افغان به همراه فرزندان خود از خانه و کاشانه خود رانده شدند و بی هدف به هرسویی که سرنوشت برای شان تعیین کرده بود،به راه افتادند. دولت فرانسه با اعزام نیروهای خود و کمک به گسترش جنگ خیانتی دیگر را مرتکب شد و با حدود ۸۰۰ کشته و زخمی هنوز افغانستان را ترک نکرده است. به بهانه مبارزه با تروریسم و خشنونت طلبی طالبان با هم پیمانان خود کشوری را اشغال کردند تا خوی استکباری و جنگ طلبی خود را ارضا نمایند غافل از آن که روزی خواهد آمد باید در خیابان های پاریس با خشونت طلبی و تروریسم مقابله کنند.
  ۳- از حضور فرانسه در عراق که ان هم به بهانه مبارزه با تروریس بوده، بگذریم به داستان حمایت بی چون و چرای دولت فرانسه از گروهک خودساخته و حیوان صفت داعش می رسیم.فرانسه هر چند به ظاهر با داعش مخالفت کرده است اما در عمل هیچ اقدامی دیده نشده است. از طرفی هم اتباع این کشور آزادانه به سوریه و عراق در حال رفت و امد هستند و نظارت جدی بر انها صورت نمی گیرد و مطلب دیگر آنکه عناصر داعشی در کشورهای غربی بخصوص فرانسه دوره های اموزشی خود را پشت سر می گذرانند.
  ۴- آنچه که در روزهای اخیر در خیابان های پاریس رخ داده است نتیجه اقدامات دولتمردان فرانسه در حمایت از تروریست و گروهک های افراطی ست. فرانسه سال هاست گروهک منافقین را که دستش به خون ۱۷۰۰۰ شهید ایرانی آلوده است، با حمایت بی چون و چرا در خود جای داده است.این حوادث همان مطلبی بود که مقام معظم رهبری در ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ در دیدار  آقای شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت و هیأت همراه پیش بینی کرده بودند و فرمودند:
  "برخی کشورهای منطقه اکنون با کمک به گروههای تکفیری، از کشتار و جنایات آنها در سوریه و برخی کشورهای دیگر حمایت می کنند اما در آینده نه چندان دور، این گروهها بلای جان همان کشورهای حامی خواهند شد و در نهایت مجبور خواهند بود که با هزینه زیاد، آنها را از بین ببرند".
  ۵- با عنایت به گسترش روز افزون گرایش اروپا به دین اسلام، اسلام هراسی یکی از شیوه های کهنه ولی کارآمد غربیان است.در این میان وظیفه نخبگان جامعه،اندیشمندان دنیای اسلام و علمای بلاد جهت روشنگری و تبیین مسائل ضرورتی امکان ناپذیر است چراکه در صورت تعلل ماجراهای ۱۱ سپتامبر و داستان های بعدش تکرار خواهد شد.
  ۶- ما هیچگاه از اقدامات تروریستی حمایت نکرده و نخواهیم کرد چرا که ملت ایران خود زخم خورده ی تروریست است . حوادث روزهای اخیر فرانسه را محکوم خواهیم کرد اما چه کنیم که خود کرده را تدبیر نیست….

  کریم طالبی کناری

  Print Friendly


  نظرات