پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ برابر با Sunday, 21 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 11543
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۶ شهریور ۱۳۹۴
 •   

  جرم مان چیست؟

    ۱.همه چیز از کودتای ۲۸ مرداد شروع شد.صدای پای گرگ از همان زمان بر فضای کشور طنین انداز گشت.آمریکایی ها دریافتند که ایران طعمه ای بسیار خوب برای اشتهای سیری ناپذیری آنهاست. با مدیریت مرموزانه خود بر حکومت پهلوی، کاری کردند که همه کشورهای منطقه و حاشیه نشین خلیج فارس حساب ویژه ای برای […]

   

  ۱.همه چیز از کودتای ۲۸ مرداد شروع شد.صدای پای گرگ از همان زمان بر فضای کشور طنین انداز گشت.آمریکایی ها دریافتند که ایران طعمه ای بسیار خوب برای اشتهای سیری ناپذیری آنهاست. با مدیریت مرموزانه خود بر حکومت پهلوی، کاری کردند که همه کشورهای منطقه و حاشیه نشین خلیج فارس حساب ویژه ای برای ایران قائل شوند و حتی در برخی از موارد از ایران بترسند. بر منابع عظیم مالی ، نیروی انسانی،معادن و … سیطره پیدا کردند و تا آنجایی که می توانستند از همین ثروت باد آورده در جهت پیش برد اهداف منطقه ای و جهانی خود بهره بردند.حکومت ایران بدلیل برخورداری از موقعیت ژئوپلتیک خاص بعنوان شریک استراتژیک، در بسیاری از موارد همراه و همدل رژیم ایالات متحده آمریکا به حساب می آمد و به همین دلیل در چشم دول غربی از جایگاه ویژه ای برخوردار شده بود.

  ۲٫پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری بزرگ مرد تاریخ حضرت امام خمینی (ره) با حمایت خداپسندانه و همه جانبه ملت شریف و استقرار حکومت اسلامی،استعمارگران عرصه را بر خود تنگ دیده و از همان ابتدا بذر دشمنی و کینه جویی را در دل کاشتند.بلوکه کردن تمام دارایی ایران در خارج از کشور،پناه داده به محمدرضا شاه و عناصر فاسد دربار،حمایت بی چون و چرا از گروه های تجزیه طلب،سرنگونی هواپیمای مسافربری و به شهادت رساندن عده کثیری از هموطنان،تحمیل جنگ ۸ ساله،حمایت از گروهک منافقین برای ترور شخصیت های برجسته نظام،ایجاد اختلاف و تفرقه جهت ایجاد حاکمیت دوگانه،تحریم اقتصادی و …از جمله اقداماتی بود که رژیم ایالات متحده امریکا و هم پیمانانش برای ضربه زدن و سرنگونی حکومت اسلامی به آن ها متوسل شده و در این راه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکردند.

  براستی چه عاملی باعث شده است کشور ایران و حکومت آن که مدت ها مورد حمایت جدی و پشتیبانی بی قید و شرط آمریکا بوده ، به یک باره به دشمن ترین دشمنان آن مبدل گشته است؟ما مرتکب چه جرمی شده ایم که دول غربی به خود اجازه می دهند با تکرار چنین رفتارهایی علیه ملت و دولت ایران اسلامی بطور آشکار ظلم نمایند؟ما جرم مان چیست؟

  امام عظیم الشأن ما و رهبری معظم انقلاب بطور صریح به این سوال پاسخی در خور شأن داده اند.

  امام خمینی (ره) فرمودند:ما جرم مان این است که با آمریکا مخالف هستیم.

  مقام معظم رهبری هم مخالفت امریکا با ملت ایران را وجود دین اسلام دانستند و تاکید کردند:

  همه هم بدانند که هدف دشمنان ما با ریختهای مختلف و قیافه‌گیری‌های مختلفی که از خودشان نشان میدهند – گاهی اخم میکنند، گاهی لبخند میزنند، گاهی اوقات وعده میدهند، گاهی تهدید میکنند – تسلّط بر کشور است. دشمن میخواهد برگردد به دوران سلطه‌ی بی‌قیدوشرط خود بر این کشور؛ چون اسلام با این برگشت بشدّت مخالف است و نیروی مقاوم در مقابل این توطئه‌ی دشمن «اسلام» است، با اسلام مخالفند. مخالفت دشمن با اسلام به‌خاطر این است که میدانند معارف اسلامی، احکام اسلامی در مقابل آنها سدّ مستحکمی درست کرده است. با ملّت ما مخالفند، چون ملّت در مقابل آنها مثل کوهی ایستاده است. با هرکسی در میان ملّت که در مقابل دشمن ایستادگی بیشتری داشته باشد، بیشتر مخالفند. با عناصر مؤمن بیشتر مخالفند، با سازمانها و نهادهای انقلابی بیشتر مخالفند، با عناصر حزب‌اللّهی بیشتر مخالفند؛ چون میدانند اینها سدهای محکم و مستحکم در مقابل نفوذ دشمنان هستند. دشمن دنبال سلطه‌گری است و همه‌ی تلاش دشمن برای این است که جلوی حرکت اسلامی نظام جمهوری اسلامی را که مایه‌ی پیشرفت و ترقّی و اوج این ملّت است بگیرد.(۱۴/۳/۹۴)

  جرم ما این است که می خواهیم با تکیه بر خودمان و استعدادهای جوشان جوانان ایرانی در سایه سار دین مبین اسلام به ترقی و پیشرفت مادی و معنوی برسیم. ما جرم مان این است….

  ۳٫امروز دشمن شماره یک ما می خواهد با تلطیف فضای سیاسی و استمداد از برخی عناصر خودفروخته داخلی چهره زشت و کریه خود را بزک کند تا در لحظه مقرر خنجر را از پشت فرو نماید.دشمن به دنبال نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ست. در این میان نقش نخبگان، خواص، دانشجویان و فرهیختگان جهت تبیین اهداف شوم دشمن بیش از پیش نمایان شده است که می بایست عمارگونه به ایفای نقش خود بپردازند.

  ۱۳ آبان روز بزرگداشت مرگ بر آمریکا گرامی باد….

   

   

   

  Print Friendly


  نظرات