پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ برابر با Friday, 19 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 11406
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱ آبان ۱۳۹۴
 •   

  حمله توهین آمیز هاشمی به افکار امام

  لازم به ذکر است مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد سال جاری در حضور هاشمی رفسنجانی و حسن خمینی ضمن هشدار نسبت به تحریف امام فرمودند: «اگر ملّت ایران بخواهد به آن هدفها برسد، نگذارد شخصیّت امام را تحریف کنند، که تحریف شخصیّت امام، تحریف راه امام و منحرف کردن مسیر صراط مستقیم ملّت ایران است.»

  هاشمی رفسنجانی در جدیدترین اظهار نظر خود باز هم به اندیشه امام خمینی حمله کرد و این بار در همایشی با عنوان «قرآن در سیره و اندیشه امام خمینی(س)» یکی از مهم ترین مبانی اندیشه بینانگذار انقلاب را هدف قرار داد.

   
  هاشمی که طی سالهای گذشته بواسطه خاطرات متعدد و مخدوش خود از امام خمینی (ره) در صدد معرفی یک امام دروغین، جعلی، کاریکاتوری و مورد پسند خود بوده است این بار در این همایش که با حضور حسن خمینی برگزار شد با ادبیاتی توهین  آمیز بدون آنکه نامی از امام ببرد، گفت:
   
  «عده ای می گفتند بگذاریم تحریم باشیم تا روی پای خودمان بایستیم. کجا اینطور است؟ معجزه قرآن این است که به ما درس داده است که تفکر کنیم. دنیا در حال پیشرفت هست. متاسفانه ما با قشری از آدم های کوته فکر و دگم اندیش مواجه هستیم که این پیشرفت ها را نمی بینند و خیال می کنند که با کارهای کوچکی که انجام می دهند اسلام را پیش می برند. اما اسلام دیگر اینگونه پیش نمی رود.»
   
   
  این اظهارات هاشمی در حالی بیان می شود که امام خمینی (ره) در مواضع متعددی  ضمن تاکید بر لزوم مبارزه با مستکبران، در نگاهی ۱۸۰ درجه متضاد با هاشمی رفسنجانی نسبت به تحریم های دشمنان می فرمایند:
   
  «این محاصرۀ اقتصادی را که خیلی از آن می‌ترسند، من یک هدیه‌‌ای می‌دانم برای کشور خودمان، برای اینکه محاصرۀ اقتصادی معنایش این است که «ما یَحْتاج» ما را به ما نمی‌‌دهند. وقتی که ما یحتاج را به ما ندادند، خودمان می‌رویم دنبالش. ممکن است یک ده سالی زحمت بکشیم، ده سالی گرفتاری داشته باشیم، اما نتیجه آخرش این است که بعد از ده سال خودمان هستیم؛ دیگر احتیاج به اینکه دست دراز کنیم طرف این مؤسسه یا آن مؤسسه یا آن کشور و این کشور نیستیم» دیدار کارکنان وزارت نفت.  ۲۶/ ۱۱/ ۱۳۵۹
   
  ایشان در جای دیگر در این باره تاکید می کنند:
   
  «وقتی که محاصرۀ اقتصادی بشود افکار همۀ مردم توجه به این پیدا می‌کند که ما باید خودکفا باشیم و متخصصین ما مشغول می‌شوند و افکار خودشان را به راه می‌اندازند و قدرت خودشان را به راه می‌‌اندازند و ایران را مستغنی می‌کنند از خارج. و من به شما اطمینان می‌‌دهم که اگر تا یک مدتی ما در این فشارها باشیم، ایران بیشتر ثبات پیدا می‌‌کند و مغزهای متفکر مکتبی ایران بیشتر به کار می‌افتد و ایران را خودکفا می‌ کند.» سخنرانی در جمع خانواده شهدای حادثه آمل. ۲۴/ ۱۲/ ۱۳۶۰
   
  بینانگذار کبیر انقلاب اسلامی همچنین در سخنرانی دیگری نسبت به تحریم ها، آن را تحفه الهی توصیف کرده و تاکید می کنند:
   
  «همین تحریم اقتصادی برای شما یک تحفۀ آسمانی بود که فکرهای متفکران ما را به راه انداخت و بحمداللّه‌ رو به خودکفایی می‌روند.» دیدار با کارکنان صنعت نفت. ۹/ ۳/ ۱۳۶۴
   
  با این حال اظهارات هاشمی مبنی بر اینکه «عده ای می گفتند بگذاریم تحریم باشیم تا روی پای خودمان بایستیم. کجا اینطور است؟ … متاسفانه ما با قشری از آدم های کوته فکر و دگم اندیش مواجه هستیم» به خوبی اوج تقابل هاشمی با امام راحل در این موضوع را نیز ثابت می کند و تاسف بار تر اینکه اظهارات توهین آمیز هاشمی نسبت به این مساله در حضور حسن خمینی ایراد شده است، فردی که متولی صیانت و حفظ اندیشه های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است!
   
   
  لازم به ذکر است مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد سال جاری در حضور هاشمی رفسنجانی و حسن خمینی ضمن هشدار نسبت به تحریف امام فرمودند:
   
  «اگر ملّت ایران بخواهد به آن هدفها برسد، بخواهد این راه را ادامه بدهد، باید راه امام بزرگوار را درست بشناسد، اصول او را درست بشناسد، نگذارد شخصیّت امام را تحریف کنند، که تحریف شخصیّت امام، تحریف راه امام و منحرف کردن مسیر صراط مستقیم ملّت ایران است. اگر راه امام را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملّت ایران سیلی خواهد خورد … اگر شخصیّت امام تحریف شد، بد معرّفی شد، غلط معرّفی شد، همه‌ی این خطرات بزرگ متوجّه ملّت ایران خواهد شد؛ اینجا است که خطر تحریف امام به‌عنوان یک هشدار باید در گوش و چشم مسئولان کشور، صاحب‌نظران فکری انقلاب، شاگردان قدیمی امام، کسانی که علاقه‌ی به این راه دارند و عموم جوانان، فرزانگان، دانشگاهیان، حوزویان تلقّی بشود…در داخل هم بعضی ندانسته، بعضی هم دانسته [شخصیّت امام را] تحریف میکردند؛ حتّی زمان حیات خود امام. هر حرفی را که به‌نظرشان پسندیده بود، به امام نسبت میدادند؛ درحالی‌که ارتباطی به امام نداشت. 
   
  بعد از رحلت امام هم همین جریان ادامه داشته است؛ حتّی تا آنجایی که بعضی حرفها و بعضی اظهارات، امام را به‌صورت یک آدم لیبرال که هیچ قید و شرطی در رفتار او در زمینه‌های سیاسی، حتّی در زمینه‌های فکری و فرهنگی وجود ندارد معرّفی میکنند؛ این هم بشدّت غلط و خلاف واقع است. ما اگر بخواهیم شخصیّت امام را به معنای واقعی کلمه پیدا کنیم، این راه دارد؛ اگر ما این راه را – که عرض خواهم کرد – رفتیم، مطلب حل خواهد شد والّا امروز کسانی می‌آیند طبق میل خود و سلیقه‌ی خود یک‌جور امام را معرّفی میکنند، ممکن است در فرداها کسان دیگری بیایند و بر طبق سلایق دیگری، بر طبق حوادث دیگری که در دنیا پیش می‌آید، مصلحت بدانند که امام را جور دیگری معرّفی کنند؛ این نمیشود. محبوبیّت امام در بین مردم یک چیز ماندگار است؛ این را نتوانست دشمن از بین ببرد؛ برای همین، مسئله‌ی تحریف شخصیّت امامِ نافذ در دلهای مردمان زیادی – در کشور و بیرون از کشور – خطر بزرگی محسوب میشود.  آن راهی که میتواند مانع از این تحریف بشود، بازخوانی اصول امام است»
  Print Friendly


  نظرات