پایگاه خبری تحلیلی 18 دی
امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ برابر با Friday, 19 October , 2018
آخرین خبرها :
 • کد خبر : 10953
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان ۱۳۹۴ - ۶ آبان ۱۳۹۴
 •   

  مقیمی: تغییرات اخیر مدیران ستادی استانداری‌ها با نظر وزارت کشور نبوده است

  به گزارش ۱۸دي، محمدحسین مقیمی دقایقی پیش در حاشیه اجلاسیه منطقه‌ای رؤسای ستادهای انتخابات شمال کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امسال ۲ انتخابات مهم داریم و تلاش می‌کنیم انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به صورت شکوهمند و با حضور حداکثری مردم برگزار شود. وی افزود: تغییرات اخیر انجام شده در سطح […]

  به گزارش ۱۸دي، محمدحسین مقیمی دقایقی پیش در حاشیه اجلاسیه منطقه‌ای رؤسای ستادهای انتخابات شمال کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امسال ۲ انتخابات مهم داریم و تلاش می‌کنیم انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به صورت شکوهمند و با حضور حداکثری مردم برگزار شود.

  وی افزود: تغییرات اخیر انجام شده در سطح مدیران ستادی استانداری‌ها به دور از نظر وزارت کشور بوده و تغییرات از حقوق اصلی استانداران و معاونان آنان در بدنه استانداری‌ها است و نباید این موضوعات سیاسی تلقی شود.

  قائم‌مقام و معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه ۲۵ فرآیند برای برگزاری انتخابات اسفند ۹۴ طراحی شده است، تصریح کرد: به غیر از فرآیند شمارش آرا و رأی‌گیری که فعلاً قرار است به صورت دستی برگزار شود ۲۳ فرآیند دیگر به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

  مقیمی با بیان اینکه در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۴ حوزه انتخابیه انتخابات به صورت آزمایشی الکترونیکی برگزار شده است، گفت: وزارت کشور تجربه خوبی در برگزاری آزمایشی انتخابات به صورت الکترونیکی داشته و امیدواریم برای این دوره بتوانیم در حوزه انتخابات الکترونیکی گام‌های مؤثری برداریم.

  وی با بیان اینکه اعتبارات زیرساختی برای یک‌سوم حوزه‌های انتخابیه کشور به صورت الکترونیکی تأمین شده است، گفت: باید بر اساس تجارب و اختیارات حوزه‌های انتخابیه بتوانیم فرآیند انتخابات را به صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برگزار کنیم و اگر زیرساخت‌ها فراهم شود انتخابات به صورت الکترونیکی در یک‌سوم حوزه‌های انتخابیه کشور برگزار می‌شود.

  رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه هدف از برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در واقع حفظ آرا مردم و صیانت از رأی‌دهندگان می‌باشد، گفت: به دنبال تحقق این خواسته مردم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی هستیم.

  مقیمی با بیان اینکه دولت با تمام تلاش خود را برای اجرای صحیح برنامه انتخابات کشور در راستای قانون صورت می‌دهد، افزود: وزارت کشور مجری انتخابات بوده و نظارت از وظایف شورای نگهبان است و تمام تلاش ما در حوزه اجرا مطابق با قانون بوده تا از حقوق داوطلبان بر اساس قانون حمایت شود.

  وی با بیان اینکه اگر اسنادی مبنی بر رد صلاحیت نامزدها توسط مراجع قانونی ارائه شود در وزارت کشور مجاب به اجرای آن خواهیم بود، افزود: اساسی‌ترین وظیفه عوامل اجرایی انتخابات فراهم کردن حضور حداکثری و مشارکت فعال مردم در انتخابات اسفند ۹۴ خواهد بود.

  رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه افراد برای رأی دادن باید کارت ملی و شناسنامه حتماً همراه داشته باشند، گفت: افرادی که فاقد کارت ملی و شناسنامه هستند باید جهت تهیه این مرسولات به ادارات شهرستان‌های محل سکونت خود مراجعه و نسبت به تهیه کارت ملی و شناسنامه خود اقدام کنند.

  مقیمی از فعالیت ۲۵۰ گروه و حزب سیاسی دارای مجوز برای برگزاری انتخابات پر شور و باشکوه در سال ۹۴ خبر داد و گفت: با فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی جلو بسیاری از فسادهای مالی در کشور گرفته می‌شود چون احزاب تلاش می‌کنند مردم را در اداره کشور سهیم کنند.

  وی با بیان اینکه برخورد قانونی و مجازات سنگینی برای خرید و فروش کنندگان آرا در ایام تبلیغات و روز انتخابات در نظر گرفته شده است، گفت: مصوب شد دستگاه قضایی تخلفات مربوط به خرید و فروش رأی را در سریعترین زمان ممکن در شعبات دستگاه قضایی بررسی و نسبت به صدور رأی آن اقدام کند.

  معاون وزیر کشور گفت: لایحه شفاف‌سازی هزینه تبلیغات انتخابات نامزدها هنوز در دولت بوده و برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی نرفته است.

  همایش منطقه‌ای اعضای ستاد انتخابات کشور تا عصر فردا در ساری ادامه دارد.

  Print Friendly


  نظرات